library-488677_640

Podróżniczka, która inspiruje

Książki Beaty Pawlikowskiej cieszą się dużym uznaniem. Podobnie jak wielu słuchaczy przyciągają prowadzone przez nią audycje radiowe. Znana jest przede wszystkim ze swoich podróży, często do bardzo niebezpiecznych miejsc. Ponadto w ciągu ostatnich lat dała się poznać jako kobieta, która wie, co w życiu ważne. W swoich książkach chętnie pisze o praktycznych sposobach na uczynienie życia lepszym. Zachęca, by poradzić sobie z trudnym dzieciństwem, ale wciąż dbać o swoje wewnętrzne dziecko. Autorka nie ucieka również o wątków autobiograficznych, także tych niezwykle bolesnych. Nie obawia się trudnych tematów, ale konsekwentnie zachęca czytelników, by uwierzyli w siebie. A przede wszystkim docenili siebie oraz zadbali o swoje zdrowie. Beata Pawlikowska to niewątpliwie jedna z bardziej znanych polskich podróżniczek, ale również propagatorek zdrowego stylu życia. Dowody tego można znaleźć na każdej stronie napisanych przez nią książek.

 

Na pewno wyróżnia ją optymizm, choć jak sama podkreśla, nie zawsze tak było. Dawniej nie lubiła siebie i była swoim największym wrogiem. Pozwoliła by w jej życiu zapanował chaos, a ona sama nie dawała sobie prawa do szczęścia i docenienia siebie. Jednak w pewnym momencie dostrzegła własną siłę sprawczą, dzięki której może kształtować życie po swojemu. Jak pisze, zdała sobie sprawę, że nad emocjami i samopoczuciem najlepiej zapanować u źródeł. Mianowicie w mózgu. To tam znajduje się ludzka świadomość. Jeżeli człowiek odpowiedzialnie i konsekwentnie podejdzie do zmiany zapisanych w niej kodów, wówczas na pewno uda mu się spojrzeć na siebie inaczej. Ważne jest również to, co człowiek je, jak wypoczywa oraz jakimi ludźmi się otacza. Psychika i ciało są nierozerwalnie związane. Kto chce żyć długo i w zdrowiu, ten musi mieć to na uwadze. Beata Pawlikowska przypomina o tym na każdym kroku.

 

Jej pomoc nie ogranicza się jednak do przelania myśli na papier. Autorka zachęca natomiast czytelnika, aby ruszył w podróż ku dobrej zmianie razem z nią. Skojarzenia z polityką są tu nieuzasadnione, a sama Beata Pawlikowska zachęca nawet, aby unikać wszystkiego, co wprowadza zamieszanie i negatywne emocje do życia. Czytelnikom zwraca natomiast uwagę, że można znacznie lepiej wykorzystać czas. Chociażby na ,,kursie szczęścia”. Taki tytuł ma jedna z jej książek. Dzięki jej lekturze każdy ma szansę sprawdzić, ile zapamiętał z wcześniejszych wywodów autorki. Ona sama nie ma złudzeń i podkreśla, że samym czytaniem życia się nie zmieni. Trzeba natomiast zacząć działać. Konsekwentnie, ale etapami. I pamiętać, że nad emocjami można pracować. A obraz samego siebie na ogół warto poprawić. W imię lepszego samopoczucia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *